Processor AMD EPYC 9124 16-core 3GHz 64MB 200W 100-000000802
Manufacturer: AMD
PN: 100-000000802
Loading...
Calculating delivery time...Warranty: 12 months with the possibility of extension
Technical parameters:
- Core Count - 16
- Number of threads - 32
- Base clock frequency - 3GHz
- Turbo clock frequency - 3.7GHz
- Cache - 64MB
- Lithography - 5nm
- TDP - 200W
- Socket - SP5
- Scalability - 2S
- Maximum RAM frequency - 4800MHz
- Number of PCI Express lines - 128
- PCI Express Version - 5.0
Benchmark performance:
available for lease
Attention!
Processors may have a Vendor Lock (they only work in servers from a given manufacturer). Please pay close attention to the Vendor Lock parametr in the offer description.
The image provided is for illustrative purposes only and may not always accurately reflect the product offered.
Specifications
| Hersteller | |
|---|---|
| Condition | Refurbished |
| Core Count | 16 |
| Number of threads | 32 |
| Number of PCI Express lines | 128 |
| Cache | 64 MB |
| Base clock frequency | 3 GHz |
| Turbo clock frequency | 3.7 GHz |
| Lithography | 5 nm |
| TDP | 200 W |
| Weight | 0.2 kg |
| Product type | Processor |
| PCI Express Version | |
| Socket | |
| Scalability | |
| Maximum RAM frequency |
Reviews
Write Your Own Review

